Zabawy na imprezę firmową – jakie wybrać?

utworzone przez | lis 15, 2021 | Poradnik | 0 komentarzy

Integracja pracowników pełni bardzo ważną rolę w budowaniu zgranego zespołu – wpływa ona atmosferę w środowisku pracy, ułatwia przełamanie lodów, poprawia motywację oraz umożliwia zaciśnięcie więzi między członkami teamu. Z tego powodu imprezy firmowe powinny odbywać się przynajmniej raz do roku. Sprawdź w naszym artykule, jakie gry integracyjne cieszą się największą popularnością wśród pracowników.

Impreza integracyjna – dlaczego warto ją zorganizować?

Imprezy firmowe są ważnym elementem strategii team buildingu. Zgrany zespół pracuje bardziej efektywnie, a co za tym idzie – osiąga coraz wyższe wyniki. Do zbudowania więzi nie wystarczy jednak czas spędzony w miejscu pracy. Członkowie zespołu muszą mieć możliwość poznania się bliżej na neutralnym gruncie i w mniej formalnej atmosferze. Udana impreza integracyjna pozwoli im nawiązać pozytywne relacje, co przełoży się na motywację oraz zwiększenie wydajności. Dlaczego jeszcze warto ją zorganizować? Oto jej najważniejsze korzyści dla pracowników:

  • niwelowanie napięć, które mogą pojawiać się między członkami zespołu w sytuacjach stresowych,
  • budowanie przynależności do zespołu i lojalności wobec pracodawcy,
  • tworzenie nawyków wzajemnej pomocy,
  • zapobieganie wypaleniu zawodowemu,
  • budowanie wzajemnego zaufania,
  • polepszenie atmosfery w pracy,
  • nauka efektywnej komunikacji,
  • zwiększenie kreatywności.

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Miejsce, w którym odbędzie się impreza firmowa powinno być przestronne, klimatyczne i eleganckie. Lokal na imprezę firmową GoParty.pl ma 100 m², a zatem może się w nim swobodnie bawić do 70 osób. Minimalistyczne wnętrze można dowolnie zaaranżować, dzięki czemu zorganizowanie tematycznego przyjęcia w stylu glamour, Hollywood lub lat 70. nie będzie stanowiło najmniejszego problemu. W zależności od pomysłu organizatora, istnieje możliwość zamówienia cateringu lub zorganizowania grilla w urokliwym, zielonym ogródku. Zapewniamy również darmowy parking oraz nagłośnienie. Z GoParty.pl każda impreza firmowa będzie niezapomnianym przeżyciem!

Zabawy integracyjne – jakie wybrać?

Gry planszowe, karaoke, wieczór tematyczny z przebierankami, a może rywalizacja sportowa? Możliwości miłego spędzenia czasu i zaciśnięcia więzi z zespołem jest naprawdę wiele. Przedstawiamy najpopularniejsze zabawy na imprezy integracyjne, które ułatwią przełamanie lodów.

Warsztaty kulinarne

Warsztaty kulinarne to świetny pomysł na dobrą zabawę i odrobinę zdrowej rywalizacji. Pracownicy podzieleni na kilkuosobowe zespoły przygotowują pod okiem szefa kuchni konkretne danie. Następnie są one oceniane przez komisję. W zależności od pomysłu organizatora, można wprowadzić do nich element zaskoczenia i w trakcie zabawy poprosić drużyny o zamienienie się stanowiskami i dokończenie posiłku przygotowywanego przez inny zespół. Drużynowe warsztaty na pewno dobrze wpłyną na poprawę komunikacji między pracownikami.

Kalambury i konkursy wiedzy

Kalambury to jedna z najpopularniejszych i najprostszych do zrealizowania zabaw integracyjnych. Polega ona na odgadnięciu hasła, które zespół musi przedstawić nie za pomocą słów, lecz gestów lub rysunków. Inną popularną grą towarzyską są konkursy wiedzy, które swoją formą nawiązują do popularnych „Milionerów” czy „Jednego z dziesięciu” . Ich uczestnicy muszą wykazać się wiedzą na temat branży, z którą związana jest firma albo zespół. Wygrywa drużyna, która zbierze najwięcej punktów.

Prawda czy wyzwanie?

Gra ta popularna jest wśród nastolatków, ale doskonale sprawdzi się jako zabawa teambuldingowa, która pozwoli członkom zespołu lepiej się poznać. Jej zasady są bardzo proste – rozpoczyna najwyższy lub najstarszy gracz, który pyta dowolnie wybraną osobę, czy wybiera prawdę, czy wyzwanie. W zależności od podjętej przez nią decyzji, będzie musiała udzielić odpowiedzi na zadane pytanie (np. „Jakie są twoje najbardziej znienawidzone obowiązki domowe?”) lub wykonać zadanie (np. 10 pompek).

Łączone rysowanie

Zabawy integracyjne dla pracowników mogą również pobudzać ich kreatywność. Łączone rysowane to gra, do której potrzeba kilku mniejszych zespołów. Jedna osoba z każdej drużyny losuje hasło, a następnie zaczyna je rysować. Po upływie kilkunastu sekund, przekazuje swój rysunek kolejnej osobie, która musi go kontynuować. Na czym polega haczyk? Hasło zna tylko ten, kto je wylosował! Zadaniem grupy jest odgadnąć, co na co trafiłkolega na podstawie zaczętego przez niego rysunku.

Integracyjne gry terenowe

Wiosną, latem i wczesną jesienią świetnym pomysłem będą gry na świeżym powietrzu. Jedną z nich jest poszukiwanie skarbu. Na początku pracownicy dzielą się na mniejsze grupy, np. po 2-4 osoby. Następnie każda z nich otrzymuje instrukcję lub mapę, która ułatwi mu odnalezienie ukrytego skarbu. Zabawa ta wymaga pracy zespołowej między członkami drużyny – muszą oni  wspólnie rozwiązywać zagadki oraz wspierać się i motywować. Jej popularną, lecz nieco bardziej zaawansowaną odmianą jest geocaching, czyli poszukiwanie skarbu za pomocą sygnału GPS przypisanego do lokalizacji, w której się on znajduje.